Діагностика
Фактори ризику та профілактика раку грудних залоз PDF Друк
Патологія грудної залози: фактори ризику та профілактика.


Генетична обумовленість відіграє безумовно значиму, але далеко не єдину роль у здоров’ї грудних залоз. Мутація гену BRCA1 (асоційованого з раком грудної залози) призводить до спадкової передачі слабкості контролю над мутаціями геному, тобто передається у спадок по материнській лінії не захворювання рак, а схильність до його розвитку через порушення механізмів «ремонту» ДНК при мутаціях, які трапляються в більшій чи меншій мірі.
Спосіб життя жінки може до певного ступеню визначати частоту мутацій ДНК і це є певним методом впливу на розвиток раку грудної залози.
Детальніше...
 
Канцерогени дизелю PDF Друк
Дизельний двигун може викликати рак легенів

alt
 
Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) прийняла рішення віднести вихлопи дизельного двигуна до категорії речовин, які можуть викликати рак легенів, - раніше вихлопи дизеля відносилися до речовин групи 2А (можливі канцерогени).

«Робоча група (експертів IARC) виявила, що дизельні вихлопи є причиною виникнення раку легень. Крім того, відзначено зв'язок (вихлопів) із збільшенням ризику (розвитку) раку сечового міхура », - йдеться в повідомленні IARC.

При цьому варто зазначити, що вихлопи бензинового мотора, згідно категорії ВООЗ, відносяться до групи «потенційно канцерогенні», тобто вони менш небезпечні для здоров'я, ніж вихлоп дизеля. 
 
Фактори ризику раку PDF Друк


alt
Фактори ризику раку грудної залози

• Жінки з аномалією генів, таких, як BRCA-1 і BRCA-2
• Жінки, які почали свою менструальну функцію у віці до 12 або вступили у менопаузу після 55 років
• Жінки, які використовували замісну гормональну терапію (ЗГТ) з естрогеном і прогестероном протягом тривалого часу
• Жінки і чоловіки, які мають надлишкову вагу або ожиріння
• Жінки і чоловіки, які не є фізично активними
• Жінки і чоловіки старше 40 (більшість раку грудної залози діагностується у жінок старше 40 років).
• Жінки і чоловіки з сімейною історією раку грудної залози (ризик збільшується, якщо у кількох близьких родичів був діагностований рак грудної залози.)
• Жінки і чоловіки, які вже мали рак в одній з грудей
• Жінки і чоловіки з сімейною історією раку яєчників
• Жінки і чоловіки, які мали променеву терапію на грудь

Детальніше...
 
"Онкологія" Вип. т 14, №1 (51), 2012 PDF Друк
"Онкологія" Вип. т 14, №1 (51), 2012 - Науково-практичний журнал

 
Виїзна конференція з участю фахівців-онкологів Львівського онкоцентру PDF Друк
25.04.12 о 14.30 у Миколаївській ЦРЛ відбулася виїзна конференція з участю фахівців-онкологів Львівського онкоцентру на тему

«Можливості вчасної діагностики раку шлунку. Передракові зміни. Скринінгові методики та рання діагностика.»


В конференції обговорювалися питання запровадження скринінгу для патології шлунково-кишкового тракту та покращення ендоскопічного і рентгеноскопічного виявлення раку шлунку.
Детальніше...
 
Пухлини мозку (рак мозку) PDF Друк
Стаття польською мовою.
Nowotwory mózgu (włączając raka mózgu)


Definicje i przyczyny nowotworów mózgu

alt

Nowotwory w mózgu mogą być łagodne lub złośliwe. Nowotwór mózgu może być pierwotny, co znaczy że powstaje bezpośrednio z tkanki mózgu, lub może być wtórny, czyli jest to przerzut, który rozprzestrzenił się przez układ krwionośny od nowotworu złośliwego, gdzieś indziej w ciele, zazwyczaj z płuc lub piersi.
Детальніше...
 
США, відкрили метод визначення канцерогенних перебудов генетичного матеріалу PDF Друк
19 березня, 2012. Солт-Лейк Сіті.
Дослідники з Huntsman Cancer Institute (HCI), штат Юта, США, відкрили метод визначення канцерогенних перебудов генетичного матеріалу під назвою «хромосомні транслокації» більш швидко, точно і недорого.

Багато типів раку виникають внаслідок  хромосомної транслокації в пухлинних клітинах. Сотні видів транслокацій були виявлені, проте в даний час методи детектування їх мають істотні недоліки.

Методика, розроблена в лабораторії Stephen Lessnick, доктора медичних наук, директора Центру з дослідження дитячого раку в HCI, поєднує в собі технології мікрочіпів, якими можна виявляти тисячі транслокації в одному тесті, застосовуючи нові антитіла, які використовуються для виявлення присутності транслокацій.

Хромосомні транслокації - коли дві негомологічні хромосоми обмінюються ділянками, або об’єднуються в одну хромосому. Транслокації, які не супроводжуються втратою генетичного матеріалу (збалансовані транслокації), часто не виявляються фенотипічно.
Прикладом транслокації може служити «сімейний» синдром Дауна. При цьому захворюванні в одного з батьків фенотиопово не проявляються транслокація двадцять першої хромосоми на 14-у. У такої людини з вірогідністю в 1/4 утворюються гамети з двома 21 хромосомами (одна вільна і одна транслокована). При злитті такої гамети з нормальною утворюється трисомік по 21 хромосомі.

Інший приклад — транслокація типу «Філадельфійська транслокація» між дев'ятою і двадцять другою хромосомами. У 95% випадків саме ця мутація є причиною однієї з форм хронічної лейкемії.

У 70-х роках XX століття було виявлено явище підвищеної ламкості хромосом — при фарбуванні метафазних хромосом культур клітин деяких індивідів барвниками деякі їхні ділянки залишалися безбарвними. Для цих ділянок характерна підвищена вірогідність хромосомних розривів. Природа цього явища ще не до кінця вивчена, можливо воно пов'язане з тим, що в цих ділянках хроматин знаходиться в неконденсованій формі. Дослідження говорять про зв'язок цього явища з однією з форм слабоумства (синдром Мартіна-Бела), а також захворюваністю рак.

Учені виявили мутації в першій хромосомі, які є одними з найпоширеніших генетичних причин чоловічого безпліддя. Коли просканували геноми 464 чоловіків, страждаючих від тих або інших форм безпліддя, і в результаті виявили безліч хромосомних мутацій у вигляді інверсій і транслокаций в 5 бендах першої хромосоми (1q21). Здебільшого ці мутації корелювали з азооспермією (повна відсутність сперматозоїдів в еякуляті). Окрім них було знайдено ще 5 аутосомних бендів, що містять різну хромосомну аберацію в інших хромосомах, які теж мали відношення до чоловічого безпліддя.

Отримані дані говорять про те, що перша хромосома грає одну з критичних ролей у формуванні чоловічої фертильності.
alt

"Ми зараз минаємо той вік, коли погляд патологоанатома через мікроскоп на пухлинні зразки був найкращим способом діагностувати тип раку", сказав Lessnick. "Особливості доступних сьогодні молекулярних тестів - працювати повільно, неефективно і дорого, і одна з найбільших проблем є та, що вам потрібно висока якість зразків пухлини, не завжди доступна в клінічних умовах, щоб зробити їх". За Lessnick, його метод використовує реальні зразки набагато краще, ніж нинішній стандарт техніки.

 "Спочатку цей метод використовувався в лабораторії HCI (на чолі з доктором Bradley R. Cairns) для вивчення РНК дріжджів. Ми взяли їх метод і застосував його для дослідження хромосомних транслокацій в тканинах людини", сказав Lessnick . За його словами, наступним завданням є знайти комерційного партнера для розробки цього дослідження від принципу до діагностичного тесту, який лікарі можуть використовувати, щоб допомогти своїм пацієнтам.

 "За допомогою цього методу, є потенціал розробити єдиний масив, який може перевірити всі відомі канцерогенні переміщення одночасно. В даний час лікар повинен вирішити заздалегідь, який саме рак, щоб перевірити його транслокації," сказав він.Дослідження використовувало саркому Юінга (рідкісну форму раку в дитинстві) як приклад для розробки методу, але Lessnick стверджує, що технологія може бути легко застосована до будь-якого типу раку, викликаного транслокаціями.

Фінансування цього проекту надійшло з Національного інституту охорони здоров'я, Програми інноваційних молекулярних технологій. Ця програма спрямована на швидкий рух нових ідей з основних наукових лабораторій (такі, як названа лабораторія) з в клінічну область. "Вони готові були фінансувати цю ідею без великих попередніх даних, тому що вона показала хороший потенціал для просування до клінічного використання", сказав Lessnick.
alt

Lessnick,  професор досліджень раку, професор у відділі дитячої гематології / онкології в Університеті штату Юта. Інші дослідники, які беруть участь в HCI досліджень: Р. Бредлі Кернс, доктор, старший директор HCI по фундаментальній науці, Медичного інституту Говарда Хьюза, професор кафедри онкологічних наук в Університеті штату Юта, а також Бретт Мілаш , доктор філософії, і Брайан Делл, доктор філософії, Microarray 

HCI являє собою  онкологічний центр, відзначений Національним інститутом раку, що означає, що він відповідає найвищим національним стандартам з боротьби з раком  та науково-дослідною установою, тому і отримує підтримку своєї наукової діяльності. HCI також є членом Національної всеосяжної протиракової мережі (NCCN), неприбуткового альянсу провідних в світі протиракових центрів, які призначені для поліпшення якості та ефективності медичної допомоги, що надається хворим з онкологічними захворюваннями.

Для отримання додаткової інформації про транслокації та геномні механізми раку, будь ласка, відвідайте сайт «Добра діагностика»  http://d-d.org.ua

 
Тисячі людей перемагають рак щороку PDF Друк
alt
 
Зробити це легше, коли діагностовано рак  на ранній стадії, а лікування часто простіше і, швидше за все, буде ефективним. Таким чином, виявлення раку рано може внести радикальні зміни в долю пацієнта. 

Іноді люди відкладають візит до лікаря тому, що вони хвилюються, що лікар може знайти якусь хворобу на зразок раку. Але важливо мати на увазі, що прогрес у діагностиці й лікуванні раку привів до реальних поліпшень у виживанні хворих. 
Число людей, що вмирають від раку знижується в цілому.
Детальніше...
 
Епідеміологія раку у молодих осіб PDF Друк