Акції
Дні профілактики патології шийки матки та грудної залози 2016 PDF Друк
З 21 листопада до 2 грудня 2016 року у Львівській області розпочинається акція "Дні профілактики патології шийки матки та грудної залози у жінок". У дні проведення акції кожна жінка зможе пройти гінекологічний огляд у жіночій консультації закладу охорони здоров’я за місцем проживання.
У м. Львів:
1 МКЛ жіноча консультація № 1 – вул. Лемківська, 29, т. 252-45-22
1 МКЛ жіноча консультація № 2 – вул. Мазепи, 25, т. 252-74-07
3 МКЛ жіноча консультація – вул. Рапопорта, 6, т. 233-00-13
4 МКЛ жіноча консультація – вул. Стецька, 3, т. 260-20-23
5 МКЛ жіноча консультація – вул. Чупринки, 43, т. 237-38-00
1 МП жіноча консультація – вул. Руська, 20, т. 235-69-50
2 МП жіноча консультація – вул. Симоненка, 4, т. 263-40-45
4 МП жіноча консультація – пр. Ч. Калини, 68, т. 223-02-47
5 МКП жіноча консультація – вул. Виговського, 32 т. 262-70-78
6 МП жіноча консультація – вул. Мед. Печери, 1, т. 251-46-82
Дорожня поліклініка жіноча консультація – вул. Повітряна, 99, тел. 226-02-84.

Мамографічне обстеження можна пройти у міському мамологічному центрі, розміщеному на базі 4-ї міської поліклініки (пр. Червоної Калини, 68).

Окрім того,
консультацію мамолога та гінеколога можна отримати у поліклініці ЛДОРЛДЦ на вул. Єфремова 59 тел. реєстратури 032 237 13 81, або на вул. Гашека 2а тел.реєстратури 032 223 44 40

 
Дні профілактики онкологічних захворювань статевої сфери у чоловіків '2014 PDF Друк
Головний уролог Департаменту охорони здоров’я ЛОДА Андрій Боржієвський і завідувач онкоурологічним відділом Львівського державного онкологічного  регіонального лікувально-діагностичного центру Юрій Дійчук сьогодні у прес-центрі ТРК «Львів» провели прес-конференцію, присвячену обласній профілактичній акції «Дні профілактики онкологічних захворювань статевої сфери у чоловіків».

Головний уролог Департаменту ОЗ, професор ЛНМУ ім.Д.Галицького Андрій Боржієвський зазначив, що метою акції є нагадати чоловікам про таке захворювання, як рак простати. Адже щорічно захворюваність на онкологічні захворювання статевої сфери у чоловіків зростає як в Україні, так і у Львівській області.
«Минулого року під час акції в області було обстежено майже 10 тисяч пацієнтів, у 91 хворого виявили рак простати. А це свідчить про те, що проведення подібних акцій сприяє збільшенню кількості виявлення таких пацієнтів та дозволяє діагностувати захворювання на ранній стадії», — додав Андрій Боржієвський.
Завідувач онкоурологічним відділом Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Юрій Дійчук розповів, що рак простати на ранній стадії протікає безсимптомно, проте є легкодоступні методи діагностики для виявлення цього захворювання. Достатньо здати аналіз крові на простатоспецифічний антиген PSA.

«PSA – це специфічний білок, який виробляє передміхурова залоза у дорослих чоловіків. У нормі в крові міститься невелика кількість простатоспецифічного антигену PSA. При збільшенні, запаленні та інших захворюваннях простати рівень PSA в крові підвищується. Це так званий онкомаркер, що дозволяє виявити хворобу на ранній стадії», — зауважив Юрій Дійчук.

Цього року під час акції з 15 до 29 вересня чоловіки мають можливість пройти безкоштовний аналіз на визначення простатоспецифічного антигену PSA у Львівському державному онкологічному регіональному лікувально-діагностичному центрі (м. Львів, вул. Гашека, 2А).

 Окрім цього, кожен чоловік може пройти профілактичне обстеження в урологічних кабінетах за місцем проживання.

 
Акція – Дні профілактики патології чоловічої статевої сфери з безкоштовним визначенням PSA PDF Друк

З 17 вересня до 2 жовтня 2013 р.  в рамках Днів раннього виявлення та профілактики онкозахворювань сечостатевої сфери чоловіків в онкоцентрі безкоштовно визначають PSA.

 Ігор Юрчишин, лікар-онкоуролог ЛДОРЛДЦ.

 Усім відомо, що вчасно діагностоване захворювання - запорука його успішного лікування. Це особливо стосується онкологічних хвороб. Продовження середнього віку життя людини і збільшення частки осіб літнього та старечого віку, як не парадоксально, підвищення культурного і соціально-побутового рівня життя, сприяють поширеності захворювань, які в ХХ столітті лише згадували. Актуальними і не до кінця вивченими нині є новоутвори передміхурової залози.

 Лікують радикуліт, а помирають від раку

 Рак передміхурової залози складає приблизно 25% від усіх вперше виявлених злоякісних пухлин у чоловіків. В останні роки спостерігається чітка тенденція до підвищення захворюваності на рак простати у всьому світі,  а у деяких країнах Європи та Північній Америці він виходить на перше і друге місце у структурі онкологічної патології.

 На жаль, понад 59% випадків раку простати в Україні реєструють на пізніх стадіях розвитку хвороби. Однією з причин цього є необізнаність та ігнорування чоловіками розладів сечовипускання (часті позиви, затруднене сечовипускання в нічний час). Мовляв, у старшого чоловіка так і має бути.

Щороку в Україні, й у Львівській області зокрема, фіксують зростання захворюваності на рак простати. Якщо у 2001році захворюваність на цю недугу в області складала 14,5 на 100 тис.чоловіків, то в 2005 році – 27,6, а в 2012 році – 29,7. Рівень захворюваності на рак простати в Україні ще вищий – 33,5 на 100 тис чоловіків. Захворювання у І-ІІ стадії виявляються у 30 - 45% хворих, ще у 30-50% - у ІІІ стадії і біля 20% - у IV стадії.

Особливістю перебігу раку простати є те, що у хворих можуть бути відсутні типові урологічні симптоми розраду сечовипускання, а першими серйозними симптомами може стати метастазування в кістки (улюблене місце метастазування раку простати), легені. Довготривалі і стійкі болі в кінцівках, грудній клітці, які не знімають навіть знеболювальні ліки, вимагають ретельного обстеження і встановлення причин їх походження. А чоловіки терплять біль, помилково вважаючи, що їм дошкуляє радикуліт, і потрапляють до онкоурологів на пізніх стадіях раку простати.

 Рак простати можна визначити за аналізом крові

 Рак простати найчастіше виявляють у чоловіків середнього та літнього віку, адже близько 80% пацієнтів складають особи віком понад 65 років. Окрім віку, важливим фактором ризику розвитку раку простати, є спадковість. Якщо хтось з кревних родичів хворів на цю недугу, то ризик виникнення раку у молодшого покоління зростає вдвічі-втричі. Приблизно 9% випадків даного захворювання обумовлене генетичними причинами. Вагомий вплив мають звички в харчуванні. Частіше недугу діагностують у чоловіків, у раціоні яких присутня багата на тваринні жири їжа. Скажімо, серед чоловіків азійських країн поширеність раку простати низька, бо у їхньому раціоні багато рослинної їжі, багатої на вітамін А, естрогени рослинного походження, які нейтралізують дію чоловічих гормонів (андрогенів) на простатичну залозу. Захисна дія вітаміну Е знижує ризик виникнення раку на 35%.

У країнах з високорозвиненою охороною здоров’я діють ефективні системи ранньої діагностики, які мають масовий характер і охоплюють значну частину населення. У нас, на жаль, рання діагностика не носить масового характеру, хоча лікувальні заклади Львівщини володіють усім арсеналом діагностичних заходів. Основні надії на раннє виявлення недуги і поліпшення результатів лікування онкологи-урологи покладають на комплексну діагностику ( пальцеве ректальне дослідження, УЗД, яке дозволяє виявити пухлини розміром до 1 см, та скринінгове обстеження на простатичний антиген (PSA) чоловіків, яким за 40 років. PSА – це білок, який бере участь у розрідженні сперми. При підвищенні його рівня у третини чоловіків діагностують рак простати, при знижених рівнях – аденому чи простатит. І визначити цей специфічний антиген можна за звичайним аналізом крові з вени. Тож чоловіки, яким за 40 років, повинні раз на рік проходити огляд в уролога, ті, кому за 60-ть – двічі на рік. Тільки так недугу можна виявити на початковій стадії, а це значно збільшує шанси на ефективне лікування і виживання чоловіків.

 Хороший чоловік – здоровий чоловік

 Чоловіки у нас не люблять ходити до лікарів, це факт. Тому й часто помирають у доволі молодому віці, у них частіше діагностують хвороби у запущеному стані. Нині є нагода повернути ситуацію в інше русло. З понеділка на Львівщині розпочалася акція „ Дні профілактики патологій статевої сфери у чоловіків”, яка триватиме до 30 вересня.

Тож чоловіки, які мають ті чи інші проблеми, мають можливість проконсультуватися в уролога й пройти повне безкоштовне обстеження в Львівському онкологічному центрі, що на вул. Я.Гашека 2а, в кабінеті уролога ( перший поверх). Прохання до лікарів-урологів Львівської області - скеровуйте до нас чоловіків з підозрою на пухлинну патологію простати. Дослідження на виявлення простатичного антигену (PSA) у дні акції також безкоштовне. Тож у представників сильної статі є нагода подбати про своє здоров’я, адже хорошим чоловіком може бути тільки здоровий чоловік.

 16 вересня 2013 р.


 До теми

Морська капуста - ідеальний антиоксидант

Водорості, які виявили у берегів Флориди, мають незвичайні властивості – вони можуть захистити від раку простати, пише Nature World News з посиланням на університет Флориди.
Учені виділили з водоростів, відомих також як морська капуста, сполуки, здатні підвищити рівень антиоксидантного захисту організму.  Споживання морської капусти напряму впливає на зниження ризику раку простати, показали дослідження.
Відомо, що рак простати рідко зустрічається у жителів Азії. А в традиційну кухню цього регіону і входять страви з морської капусти. Сполуки з водоростів володіють яскраво вираженим антиоксидантним ефектом. Саме вільні радикали ушкоджують клітини простати, окислюючи їх і провокуючи запальні процеси. А антиоксиданти виводять з організму вільні радикали.

Морс
ька капуста – ідеальний БАД. Вона володіє здатністю не лише попереджати виникнення раку простати,  а й зменшує вірогідність виникнення запальних захворювань іншого порядку – артриту і кардіологічних недуг.

Застосування антиоксидантів при лікуванні раку слід узгоджувати з лікуючим лікарем-онкологом, оскільки більшість видів протипухлинного лікування загострюють окислювальний статус в організмі в процесі знищення ракових клітин – і променева і хіміотерапевтична програми лікування злоякісних новоутворень покликані спровокувати в клітинах раку «окисну бурю», тому несанкціоноване застосування антиоксидантів без узгодження з онкологом може призвести до погіршення результатів лікування.

У програмі онкопревенції – запобігання виникнення онкологічних захворювань – антиоксиданти корисні в довготривалих схемах і усьому своєму різноманітті. Слід з профілактичною метою вживати такі антиоксиданти, які присутні у зеленолистових продуктах (салат-латук, шпинат, капуста), червоні та помаранчеві продукти (томати, перець, морква), ягоди (вишня, смородина, чорниця, малина та ожина). У цих продуктах відкрито надзвичайно цінні діючі речовини – лікопін, флавоноїди, пігментні речовини з антиоксидантними властивостями, каротиноїди.

 Редагування матеріалу – Тріль Орест Володимирович, заступник головного лікаря Львівського регіонального онкологічного центру

 

 
 
31 травня в Україні відзначається Всесвітній день без тютюну PDF Друк
Щорічно 31 травня, починаючи з 1988 року, відзначається Всесвітній день без тютюну. Цього року Всесвітня організація охорони здоров'я визначила тему дня як "Втручання тютюнової промисловості".

alt
 

У 2006 році Україна ратифікувала Рамкову конвенцію ВООЗ із боротьби проти тютюну (РКБТ ВООЗ), у тексті якої говориться про необхідність виявляти пильність щодо будь-яких спроб тютюнової промисловості підірвати або звести нанівець зусилля з боротьби проти тютюну й необхідність у поінформованості про діяльність тютюнової промисловості, яка має негативний вплив на зусилля з боротьби проти тютюну.
Детальніше...
 
7 квітня. Сьогодні - Всесвітній день здоров'я PDF Друк
День здоров’я – 2012, Старіння і здоров’я

Щороку 7 квітня відзначається Всесвітній день здоров'я. Цей день припадає на день створення Всесвітньої організації охорони  здоров’я, устав якої було прийнято 7 квітня 1948 року.

alt
 

Щороку для Всесвітнього дня здоров'я обирається тема, що відображає який-небудь пріоритетний напрям діяльності ВООЗ.
Детальніше...
 
Роль сучасниї методів діагностики онкологічних захворювань в персоніфікації лікування PDF Друк
Науково-практична конференція
16 березня 2012 року

alt

м. Івано-Франківськ, м. Яремче, база відпочинку “Карпати”, вул. Дачна, 30 (конференц-зал).
Детальніше...
 
Всесвітній День нирки PDF Друк
Всесвітній День нирки відмічається 8 березня щороку з 2006 року з ініціативи Міжнародного товариства нефрологів. Хронічні захворювання нирок – стани з пошкодженням та порушенням функціональної діяльності нирок. Крім хронічних запальних захворювань (хронічні пієлонефрити, гломерулонефрити) ниркову патологію викликають захворювання сполучної тканини (системний червоний вовчак), цукровий діабет, артеріальна гіпертензія, ожиріння та ін.
 
alt

Детальніше...
 
Рак шийки матки може розвинутись через ранній початок статевого життя PDF Друк
Галінфо    http://galinfo.com.ua/news/96237.html

На захворювання раку шийки матки впливає кілька факторів. Серед них вірус папіломи та ранній початок статевого життя у дівчат, – повідомила сьогодні, 10 жовтня, на прес-конференції головний позаштатний спеціаліст головного управління охорони здоров’я Львівської ОДА Світлана Струк.
Детальніше...
 
З'їзд онкологiв у м. Судак PDF Друк
З'їзд онкологiв у м. Судак, який вiдбудеться 20-22 вересня 2011

alt
 
Куріння в Україні PDF Друк

 У 95% курцями люди стають в молодому віці до 21 року, коли поширене в поведінці бажання виглядати дорослішим, успішним або протестним до існуючого суспільства.

Тому слід звернути увагу на стереотипи формування успішної людини серед молоді. На сьогодні слід говорити, що це зовсім не «ковбой» з реклами Marlboro а людина при доброму здоров’ї, в хорошому костюмі та дорогому авто, де не палять в салоні.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL