Профілактика
Мастопатія і шляхи подолання PDF Друк
Нині це захворювання діагностують у 40—80% жінок. Якщо його не лікувати, є ризик переродження недуги в рак
  Використано матеріал, що вперше підготовлений для газети "Львівська газета" 
http://www.gazeta.lviv.ua/print/health/2012/11/11/6231

alt

Підготував: Орест Тріль, лікар-онколог, заступник головного лікаря Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру

 Якщо у Вас виникли запитання чи пропозиції щодо покращання поданого матеріалу - звертайтеся до автора за тел 295-40-83 чи на електронну адресу - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду  

Більшість людей помилково вважає грудні залози досить сталим органом, який потрібний лише для вигодовування малюка. Насправді, впродовж життя жінки грудні залози зазнають суттєвих змін. Вони реагують на всі зміни, що відбуваються в жіночому організмі. Головна роль, звісно ж, належить яєчникам з їхніми гормонами — естрогенами та прогестероном, які відповідають за формування структури органа. Гіпофіз, щитовидна залоза, регулюючи діяльність яєчників, керують цим процесом. Інші внутрішні органи (особливо печінка, шлунково-кишковий тракт) також впливають на стан грудної залози. Усе це робить грудні залози дуже вразливими, призводить до того, що кожна друга жінка стикається з тими чи іншими захворюваннями.

Одним з найпоширеніших є мастопатія — захворювання, що характеризується зміною нормального співвідношення між залозистою та сполучною тканиною. Таке порушення може призвести до ущільнення залози (фіброзна мастопатія), утворення кист (кистозна мастопатія) або комбінованих процесів (фіброзно-кістозна мастопатія). За даними різних дослідників, це захворювання діагностують у 40 — 80% жінок. А з певними її проявами впродовж життя стикається майже кожна жінка.

Детальніше...
 
Встановлено захисну роль мікрофлори шкіри. PDF Друк

Комменсальні бактерії і клітини імунної системи працюють разом, щоб боротися проти шкідливих мікробів


Джерело:
NIH / Національний інститут алергії та інфекційних захворювань

  Дослідницька група Національного інституту здоров'я показала, що бактерії, які зазвичай живуть на шкірі, можуть допомогти захистити організм від інфекції. Як найбільший орган тіла, шкіра являє собою велику площу  взаємодії з мікробами з навколишнього середовища.

alt

 

 Незважаючи на те, що імунні клітини в шкірі захищають від шкідливих організмів, до цих пір не було відомо, як мільйони природних комменсальних бактерій на шкірі, відомі під загальною назвою «мікрофлора шкіри», чинять позитивну роль. Використання моделі миші дало можливість команді NIH зазначити, що комменсали здатні сприяти захисному імунітету за рахунок взаємодії з імунними клітинами в шкірі. Їх результати опубліковані онлайн 26 липня в журналі Science.
Детальніше...
 
Зв’язок повноти та раку PDF Друк
У статті використано матеріали статті «Obesity and Cancer Risk» зі сторінки NCI

Результати, отримані в 2007-2008 Національною експертизою охорони здоров'я і харчування  (NHANES) вказують, що 68 % дорослих американців віком 20 років і старше мають надлишкову вагу або страждають ожирінням, тоді як ще у 1988-1994 лише 56 %дорослих 20 років і старше мали надлишкову вагу або ожиріння.
alt
 

За даними ВООЗ :
Ожиріння світі більш ніж подвоїлась з 1980 року.
 У 2008 році понад 1,4 мільярда дорослих людей 20 років і старше мали надлишкову вагу. З них більше 200 мільйонів чоловік і майже 300 мільйонів жінок страждають ожирінням. 
65% населення світу проживає в країнах, де надмірна вага і ожиріння вбиває більше людей, ніж недостатня маса тіла.
 Більше 40 мільйонів дітей у віці до п'яти років мали надлишкову вагу в 2010 році.
 Відсоток дітей, які страждають надмірною вагою або ожирінням, також збільшився. Серед дітей та підлітків у віці від 2 до 19 років, 17 % оцінено як хворі на ожиріння (2007-2008 роки обстеження). У 1988-1994 році ця цифра становила лише 10 %.
Детальніше...
 
Guzy mózgu (Пухлини мозку) PDF Друк
використано матеріал з сайту (стаття польською мовою).
http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,artykul,1652414,1,guzy-mozgu-8211-objawy-diagnoza-nowoczesna-terapia,index.html


Według statystyk Międzynarodowej Agencji badań nad Rakiem Polska zajmuje 4 miejsce pod względem częstości występowania guzów mózgu i jest to niestety tendencja rosnąca. U ponad 9 osób na 100 tysięcy rocznie rozpoznaje się guzy niezłośliwe. Nowotwory mózgu są bardzo istotnym problemem onkologii dziecięcej w Polsce – jest to drugi, co do częstości występowania (po białaczce) nowotwór złośliwy wieku dziecięcego, stanowiący około 20 procent zachorowań u dzieci.
Детальніше...
 
Питання діагностики, профілактики, лікування та відновлення хворих на рак грудної залози PDF Друк
Матеріали запозичені з сайту http://abcrakpiersi.pl/objawy-raka-piersi
(Стаття польською мовою)

Powstawanie raka piersi

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem złośliwym u kobiet (około 20% zachorowań na nowotwory złośliwe). Nieznane są przyczyny powstawania zmian, ale wiadomo o wielu czynnikach, które znacznie zwiększają ryzyko ich wystąpienia. Z obecnie żyjących, co 14 Polka zachoruje na raka piersi w ciągu swojego życia. W Polsce w 2002 roku stwierdzono ponad 11000 nowych zachorowań. Rocznie w naszym kraju umiera na raka sutka 5000 kobiet.


Z czego powstają nowotwory piersi?

Nowotwory piersi dzielą się na guzy nabłonkowe i nienabłonkowe. Nowotwory nabłonkowe powstają z nabłonka przewodów mlekowych. Nowotwory nienabłonkowe powstają z elementów podścieliska. Wyróżniamy także nowotwory tzw. mieszane, które powstają zarówno z nabłonka przewodów mlecznych, jak i z komórek podścieliska łącznotkankowego.
Детальніше...
 
Симптоми, які мають насторожити людину та змусити негайно пройти обстеження PDF Друк
Щороку тисячі людей перемагають це важке захворювання. Кількість одужалих може бути значно більшою, якщо кожен стане уважнішим до власного здоров’я.

Часто люди відкладають візит до лікаря, бо бояться, що в них можуть виявити рак. Але від цього «не піду» проблема не зникає. Доволі часто розвитку онкологічних захворювань можна запобігти, вилікувавши недуги, що сприяють виникненню раку. Та навіть якщо діагностували рак, то нині прогрес у його діагностиці й лікуванні свідчить про реальні поліпшення у виживанні хворих. Іще недавно половина пацієнтів, яким діагностували рак, помирали, а тепер частина з них виживає.Детальніше...
 
Протиракова дієта (стаття польсокю мовою) PDF Друк
Dieta kontra rak

Стаття взята з польських джерел


Ryzyko raka można zredukować! Wystarczy wiedzieć, że sojusznikiem w walce ze śmiercionośnym wrogiem może być nasza... dieta. Sięgnij po specjały, których dobroczynne działanie znane jest już od czasów naszych prababek!
Детальніше...
 
Рак шкіри, причини та профілактика PDF Друк
Рак шкіри спричиняє географічне оточення та забруднення, генетично успадковані риси, звичний спосіб життя...
Детальніше...
 
Етіологія раку та його профілактика PDF Друк

 

Захворюваність на рак має певні характерні профілі в залежності від розвиненості країн.

 Загалом на чільні місця виходять такі види раку як рак легенів, грудної залози, колоректальний рак і рак шлунку 

Детальніше...