Статті
Мастопатія і шляхи подолання
Нині це захворювання діагностують у 40—80% жінок. Якщо його не лікувати, є ризик переродження недуги в рак
  Використано матеріал, що вперше підготовлений для газети "Львівська газета" 
http://www.gazeta.lviv.ua/print/health/2012/11/11/6231

alt

Підготував: Орест Тріль, лікар-онколог, заступник головного лікаря Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру

 Якщо у Вас виникли запитання чи пропозиції щодо покращання поданого матеріалу - звертайтеся до автора за тел 295-40-83 чи на електронну адресу - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду  

Більшість людей помилково вважає грудні залози досить сталим органом, який потрібний лише для вигодовування малюка. Насправді, впродовж життя жінки грудні залози зазнають суттєвих змін. Вони реагують на всі зміни, що відбуваються в жіночому організмі. Головна роль, звісно ж, належить яєчникам з їхніми гормонами — естрогенами та прогестероном, які відповідають за формування структури органа. Гіпофіз, щитовидна залоза, регулюючи діяльність яєчників, керують цим процесом. Інші внутрішні органи (особливо печінка, шлунково-кишковий тракт) також впливають на стан грудної залози. Усе це робить грудні залози дуже вразливими, призводить до того, що кожна друга жінка стикається з тими чи іншими захворюваннями.

Одним з найпоширеніших є мастопатія — захворювання, що характеризується зміною нормального співвідношення між залозистою та сполучною тканиною. Таке порушення може призвести до ущільнення залози (фіброзна мастопатія), утворення кист (кистозна мастопатія) або комбінованих процесів (фіброзно-кістозна мастопатія). За даними різних дослідників, це захворювання діагностують у 40 — 80% жінок. А з певними її проявами впродовж життя стикається майже кожна жінка.

Детальніше...
 
Встановлено захисну роль мікрофлори шкіри.

Комменсальні бактерії і клітини імунної системи працюють разом, щоб боротися проти шкідливих мікробів


Джерело:
NIH / Національний інститут алергії та інфекційних захворювань

  Дослідницька група Національного інституту здоров'я показала, що бактерії, які зазвичай живуть на шкірі, можуть допомогти захистити організм від інфекції. Як найбільший орган тіла, шкіра являє собою велику площу  взаємодії з мікробами з навколишнього середовища.

alt

 

 Незважаючи на те, що імунні клітини в шкірі захищають від шкідливих організмів, до цих пір не було відомо, як мільйони природних комменсальних бактерій на шкірі, відомі під загальною назвою «мікрофлора шкіри», чинять позитивну роль. Використання моделі миші дало можливість команді NIH зазначити, що комменсали здатні сприяти захисному імунітету за рахунок взаємодії з імунними клітинами в шкірі. Їх результати опубліковані онлайн 26 липня в журналі Science.
Детальніше...
 
Фактори ризику та профілактика раку грудних залоз
Патологія грудної залози: фактори ризику та профілактика.


Генетична обумовленість відіграє безумовно значиму, але далеко не єдину роль у здоров’ї грудних залоз. Мутація гену BRCA1 (асоційованого з раком грудної залози) призводить до спадкової передачі слабкості контролю над мутаціями геному, тобто передається у спадок по материнській лінії не захворювання рак, а схильність до його розвитку через порушення механізмів «ремонту» ДНК при мутаціях, які трапляються в більшій чи меншій мірі.
Спосіб життя жінки може до певного ступеню визначати частоту мутацій ДНК і це є певним методом впливу на розвиток раку грудної залози.
Детальніше...
 
Інтим та секс при раку ?
Сексуальні розлади у онкохворих після лікування раку.
Діагноз злоякісного новоутворення часто викликає розлам звичайного розміреного ритму життя у хворих. Страх та депресія нерідко супроводжує хворого вже в процесі обстеження та на протязі усього складного шляху лікування.
Навіть радикальне лікування, що призводить до одужання від раку не є гарантією повного відновлення здоров'я.
При діагнозі рак та на протязі лікування його лікарі мало дбають про статеву сферу хворих, а пацієнти намагаються навіть не згадувати про сексуальні потреби.Однак природні ритми та гормональний фон не дозволяє просто зігнорувати себе. Сексульність є природньою рисою людини та потребую до себе коректного ставлення.

 
alt
 
Детальніше...
 
Канцерогени дизелю
Дизельний двигун може викликати рак легенів

alt
 
Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) прийняла рішення віднести вихлопи дизельного двигуна до категорії речовин, які можуть викликати рак легенів, - раніше вихлопи дизеля відносилися до речовин групи 2А (можливі канцерогени).

«Робоча група (експертів IARC) виявила, що дизельні вихлопи є причиною виникнення раку легень. Крім того, відзначено зв'язок (вихлопів) із збільшенням ризику (розвитку) раку сечового міхура », - йдеться в повідомленні IARC.

При цьому варто зазначити, що вихлопи бензинового мотора, згідно категорії ВООЗ, відносяться до групи «потенційно канцерогенні», тобто вони менш небезпечні для здоров'я, ніж вихлоп дизеля. 
 
Фактори ризику раку


alt
Фактори ризику раку грудної залози

• Жінки з аномалією генів, таких, як BRCA-1 і BRCA-2
• Жінки, які почали свою менструальну функцію у віці до 12 або вступили у менопаузу після 55 років
• Жінки, які використовували замісну гормональну терапію (ЗГТ) з естрогеном і прогестероном протягом тривалого часу
• Жінки і чоловіки, які мають надлишкову вагу або ожиріння
• Жінки і чоловіки, які не є фізично активними
• Жінки і чоловіки старше 40 (більшість раку грудної залози діагностується у жінок старше 40 років).
• Жінки і чоловіки з сімейною історією раку грудної залози (ризик збільшується, якщо у кількох близьких родичів був діагностований рак грудної залози.)
• Жінки і чоловіки, які вже мали рак в одній з грудей
• Жінки і чоловіки з сімейною історією раку яєчників
• Жінки і чоловіки, які мали променеву терапію на грудь

Детальніше...
 
Зв’язок повноти та раку
У статті використано матеріали статті «Obesity and Cancer Risk» зі сторінки NCI

Результати, отримані в 2007-2008 Національною експертизою охорони здоров'я і харчування  (NHANES) вказують, що 68 % дорослих американців віком 20 років і старше мають надлишкову вагу або страждають ожирінням, тоді як ще у 1988-1994 лише 56 %дорослих 20 років і старше мали надлишкову вагу або ожиріння.
alt
 

За даними ВООЗ :
Ожиріння світі більш ніж подвоїлась з 1980 року.
 У 2008 році понад 1,4 мільярда дорослих людей 20 років і старше мали надлишкову вагу. З них більше 200 мільйонів чоловік і майже 300 мільйонів жінок страждають ожирінням. 
65% населення світу проживає в країнах, де надмірна вага і ожиріння вбиває більше людей, ніж недостатня маса тіла.
 Більше 40 мільйонів дітей у віці до п'яти років мали надлишкову вагу в 2010 році.
 Відсоток дітей, які страждають надмірною вагою або ожирінням, також збільшився. Серед дітей та підлітків у віці від 2 до 19 років, 17 % оцінено як хворі на ожиріння (2007-2008 роки обстеження). У 1988-1994 році ця цифра становила лише 10 %.
Детальніше...
 
Симптоми, які мають насторожити людину та змусити негайно пройти обстеження
Щороку тисячі людей перемагають це важке захворювання. Кількість одужалих може бути значно більшою, якщо кожен стане уважнішим до власного здоров’я.

Часто люди відкладають візит до лікаря, бо бояться, що в них можуть виявити рак. Але від цього «не піду» проблема не зникає. Доволі часто розвитку онкологічних захворювань можна запобігти, вилікувавши недуги, що сприяють виникненню раку. Та навіть якщо діагностували рак, то нині прогрес у його діагностиці й лікуванні свідчить про реальні поліпшення у виживанні хворих. Іще недавно половина пацієнтів, яким діагностували рак, помирали, а тепер частина з них виживає.Детальніше...
 
Роботи наших пацієнтів (Серія 2)
 
alt

Детальніше...
 
Що Ви знаєте про рак гортані?
Гортань ― це орган, що належить до верхніх дихальних шляхів. Він розташований на рівні IV-VI шийних хребців, між трахеєю та глоткою. Розрізняють три відділи гортані ― підскладкови, голосниковий та надскладковий. Сполучно-тканинними зв'язками гортань з'єднується з під'язиковою кісткою.

Цей орган є дуже важливим для людини. Саме завдяки гортані людина може розмовляти. Голос утворюється при змиканні  голосових складок на видиху. Вони, неначе струни, вібрують і передають свій рух на навколишнє повітря. Інші відділи верхніх дихальних шляхів підсилюють та модифікують цю вібрацію. Іншою роллю гортані є захист легень від холодного сухого повітря та сторонніх часток, в т.ч. їжі. В гортані відбувається нагрів і зволоження повітря. Надгортанник, наче клапан, направляє частки їжі або сторонніх тіл в стравохід. Якщо ж сторонні тіла потрапляють в гортань, їх зупиняють несправжні голосові складки або голосові складки, і за допомогою кашлю вони видаляються назовні.

alt

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL