Історія
Передумови та початки радіотерапії у Львові
Увечері від 8 листопада 1895 року (на сьогодні – День радіолога), досі невідомий німецький фізик, Конрад Рентген, в своїй лабораторії працював зі стандартним набором лабораторного обладнання для дослідження катодних променів (як згодом з'ясувалося, потоків електронів), які виробляються шляхом направлення струму високої напруги через вакуум скляної трубки, в результаті чого труба зазнає світіння.

Шляхом додавання алюмінієвої фольги в трубці, катодні промені стали подорожувати на кілька сантиметрів поза трубку і викликали флуоресцентне світіння екрану. На цей раз, однак, фізик зауважив, м'яке світіння, що виходять з екрану покритого барію платиноціанадом, який  лежав у декількох метрах від трубки; катодні промені не повинні були подорожувати так далеко. Дійсно, "він нічого не знав про такі промені, що могли б привести до флуоресценції на такій відстані".
 
alt
 
Тінь, яку утворюють катодні промені на стінках трубки Крукса
 
Детальніше...
 
Історія та завдання ВООЗ
alt
 
 
Всесвітня організа́ція охоро́ни здоро́в'я (ВООЗ) (англ. World Health Organization (WHO)) — спеціалізована установа Організації Об'єднаних Націй. Штаб-квартира розташована у Женеві. До складу ВООЗ входить 193 країни. 1945 року на Конференції у Сан-Франциско ухвалене рішення щодо створення міжнародної організації з питань охорони здоров'я. 1946 року Міжнародна конференція охорони здоров'я, яка проходила у Нью-Йорку, схвалила Статут Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).
Детальніше...