Головна
Дні профілактики онкологічних захворювань статевої сфери у чоловіків '2014 PDF Друк

11 вересня 2014 р.
Головний уролог Департаменту охорони здоров’я ЛОДА Андрій Боржієвський і завідувач онкоурологічним відділом Львівського державного онкологічного  регіонального лікувально-діагностичного центру Юрій Дійчук сьогодні у прес-центрі ТРК «Львів» провели прес-конференцію, присвячену обласній профілактичній акції «Дні профілактики онкологічних захворювань статевої сфери у чоловіків».

Головний уролог Департаменту ОЗ, професор ЛНМУ ім.Д.Галицького Андрій Боржієвський зазначив, що метою акції є нагадати чоловікам про таке захворювання, як рак простати. Адже щорічно захворюваність на онкологічні захворювання статевої сфери у чоловіків зростає як в Україні, так і у Львівській області.
«Минулого року під час акції в області було обстежено майже 10 тисяч пацієнтів, у 91 хворого виявили рак простати. А це свідчить про те, що проведення подібних акцій сприяє збільшенню кількості виявлення таких пацієнтів та дозволяє діагностувати захворювання на ранній стадії», — додав Андрій Боржієвський.
Завідувач онкоурологічним відділом Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Юрій Дійчук розповів, що рак простати на ранній стадії протікає безсимптомно, проте є легкодоступні методи діагностики для виявлення цього захворювання. Достатньо здати аналіз крові на простатоспецифічний антиген PSA.

«PSA – це специфічний білок, який виробляє передміхурова залоза у дорослих чоловіків. У нормі в крові міститься невелика кількість простатоспецифічного антигену PSA. При збільшенні, запаленні та інших захворюваннях простати рівень PSA в крові підвищується. Це так званий онкомаркер, що дозволяє виявити хворобу на ранній стадії», — зауважив Юрій Дійчук.

Цього року під час акції з 15 до 29 вересня чоловіки мають можливість пройти безкоштовний аналіз на визначення простатоспецифічного антигену PSA у Львівському державному онкологічному регіональному лікувально-діагностичному центрі (м. Львів, вул. Гашека, 2А).

 Окрім цього, кожен чоловік може пройти профілактичне обстеження в урологічних кабінетах за місцем проживання.

 
До днів профілактики меланоми PDF Друк
12 травня 2014 р.

На ТРК "ЛЬВІВ" записано телепередачу до днів профілактики меланоми та раку шкіри. Переглянути можна за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=T8ASTlet2SM. В записі приймає участь заст. головного лікаря ЛДОРЛДЦ Орест Тріль та завідувач відділення хіміотерапії Ярослав Шпарик.
 
Підсумки акції по скринінгу раку грудної залози 2014 р. PDF Друк
7 травня 2014 р.

Департамент охорони здоров'я Львівської обласної державної адміністрації та Львівський державний онкологічний центр провели з 9 до 23 квітня 2014 р. Акцію з раннього виявлення раку грудної залози з безкоштовним мамографічним обстеженням, присвячену відзначенню 61-го Дня народження видатної співачки українського походження Квітки Цісик. Від цієї хвороби загинула сама співачка, а також її мати та сестра. Інформаційну підтримку акції забезпечили Громадська спілка "Міжнародний клуб лікарів та фармацевтів" та інформаційно-роз'яснювальний проект "Турбуйся про них".

Впродовж Акції оглянуто 238 жінок, проведено 80 ультразвукових обстежень грудних залоз, обстежено на мамографі 208 пацієнток, виконано 809 мамографій. Виявлено 5 випадків раку грудної залози на ранніх стадіях, 4 пацієнтки потребували дообстеження з підозрою на рак грудної залози. Також було виявлено 22 випадки доброякісних утворів грудних залоз, що потребували лікування. Всі пацієнтки, що потребували лікування, скеровані в спеціалізоване відділення патології грудної залози онкоцентру. 
 
Телеміст: «Мультидисциплінарні підходи до діагностики та лікування раку грудної залози» PDF Друк
7 квітня 2014 року

Шановні колеги, запрошуємо Вас на   телеміст:

«Мультидисциплінарні підходи до діагностики та лікування раку грудної  залози»

м. Львів, м.Рівне, м.Київ.

Дата проведення – 9.04.2014 16.00

ПРОГРАМА ЗAXOДУ:

Ковальчук І.В., Максим’як І.Г., Цаплан Б.
Привітання від Львова, Рівне, Києва

Тріль О.В.
Перспективи подолання гормонорезистентності при раку грудної залози

Шпарик Я.В.
Фульвестрант у гормонотерапії раку грудної залози

Ляшко А.О.
Реконструктивно-відновлювальні операції при раку грудної залози і їх ускладнення

Курушина Л.Г.
Досвід реконструктивно-відновлювальних операцій при раку грудної залози у Рівненському онкологічному центрі

Щегловська Т.Д.
Сучасні можливості променевої терапії  РМЗ при використанні лінійних прискорювачів
 
З 9 до 23 квітня 2014 р. мешканки Львівщини зможуть безкоштовно пройти мамографічне обстеження PDF Друк

4 квітня 2014 року

4 квітня цього року виповнилось 61 рік від Дня народження всесвітньовідомої американської співачки українського походження Квітки Цісик. Ця непересічна особа дуже рано пішла з життя – у 44 роки. Причина – рак молочної залози. Від цієї хвороби померли також її мама і сестра.

Сьогодні рак молочної залози дуже поширена захворювання. За сумною статистикою в Україні кожні 30-40 хв. діагностується черговий випадок раку молочної залози. І практично кожної години 1 жінка помирає від цієї недуги.  

Враховуючи актуальність проблеми, Департамент охорони здоров’я Львівської ОДА та онкологічна служба області з 9 по 23 квітня проводять вже традиційну акцію безкоштовного мамографічного обстеження жінок Львівщини. Захід проводиться з метою відзначення дня народження Квітки Цісик та на підтримку інформаційно-роз’яснювального проекту «Турбуйся про них» Громадської спілки «Міжнародний клуб лікарів та фармацевтів».

Доведено виявлення хвороби на початкових стадіях, дозволяє провести вдале лікування і зберегти здоров’я, а часом і життя.

Обстеження проводитиметься у мамологічному кабінеті Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру, обов'язковий попередній запис за тел. 264-94-83.

 Довідка:

У США Квітка Цісик більше відома під іменем КейСі. Її голос знає майже кожен американець. Вона десятки років озвучувала рекламні джингли таких відомих компаній як "Coca-cola", "American Airlines", "McDonald's", "Ford". Автомобільна корпорація "Ford Motor" взагалі зробила її, не професійну модель, а звичайну жінку, не тільки голосом, але й обличчям своєї рекламної кампанії. КейСі співала на бек-вокалі у таких зірок як Майкл Джексон та Уітні Хьюстон. І найголовніше –  саме вона виконала саундтрек до фільму "You Light Up My Life", який у 1978 удостоївся премії "Оскар" за кращу пісню. Але через юридичну тяганину найпрестижніша кінопремія світу дісталася іншій співачці. Слава та широке визнання, яких вона прагла, та щира любов мільйонів слухачів прийшли врешті решт не до КейСі, а до Квітки Цісик. І не в США, а в Україні – завдяки двом альбомам з народними піснями у її виконанні ("Пісні України" та "Два кольори").

Квітка Цісик – американка, яка стала втіленням національної української самоідентифікації. Народні пісні в її виконанні у 80-х роках минулого століття сколихнули тоді ще радянську Україну, стали уособленням такої бажаної, але на той час ще недосяжної незалежності.


 
Медичні наслідки голодомору в Україні у 1932-33 роках. PDF Друк
7 листопада 2013 р. на засіданні Наукового товариства імені Шевченка в музеї історії медицини по вул. Кармелюка, 3 відбувся виступ д-ра Тріля О.В. з доповіддю "Медичні наслідки голодомору в Україні у 1932-33 роках".
У доповіді д-ра Ореста Тріля розкриваються мотиви штучно створеного Голодомору 1032-33р. в Україні як засіб знищення радянською владною верхівкою відносної національно-культурної автономії Радянської України, а заодно і винищення будь-яких намагань українського народу до національної відбудови. Розсекречені матеріали ГДА СБУ, свідчення статистичних даних, іноземних дипломатів вказують на спланованому геноциді українського селянства, педагогічних кадрів, українських наукових установ, церков, масовому заселенню вихолощених земель чужинцями без вираженої національної приналежності. Зумисно створена психологічна ситуація розпуки й безнадії підсилювала сприйняття Голодомору з позиції безвиході й безнадії, що паралізувало людську опірність та збільшувало масштаби деградації й моральної руїни нації. Безпосередні медичні проблеми, що виникали на фоні харчової недостатності, описані у сухих рядках статистики смертей та свідченнях очевидців – крім прямих ефектів голоду на людський організм, реєструвалися масові спалахи інфекційних захворювань, чому сприяло політично мотивована ізоляція села, відсутність соціальної турботи за хворими та санітарної роботи з джерелами інфекції, спричинення масової міграції дорослих і дітей з метою порятунку. Описано відтерміновані наслідки Голодомору, як чисто медичні (генетичні, репродуктивні), так і набування психологічного типу реагування на обставини життя, що несуть довготривалі зміни особистості і типу поведінки, а отже і певні проблеми в стані здоров’я населення.
 
Акція по профілактиці та ранньому виявленню раку шийки матки та грудної залози PDF Друк
altЛьвів, 4 жовтня 2013 р. Щороку 20 жовтня в Україні проводиться Всеукраїнський день боротьби з захворюванням на рак молочної залози. Символом боротьби проти раку грудей у жінок є рожева стрічка. Вперше її побачили в США на учасниках пробігу, присвяченому боротьбі з раком грудей. З того часу все більше використовують її на різноманітних акціях у всьому світі. Метою таких акцій є інформування людей про способи раннього виявлення та профілактики цієї недуги, збір коштів для лікування та дослідних робіт. Так, у Львівській області подібна акція відбувається вшосте. Під час акції проводиться не лише обстеження грудей, а й гінекологічний огляд. Протягом двох тижнів з 7 до21 жовтня жінки області можуть позачергово пройти огляд в акушер-гінеколога поліклініки за місцем проживання, пройти необхідні обстеження (мазки, мамографію), при необхідності - отримати скерування в онкоцентр. Особливо це стосується жінок, починаючи з 40-річного віку. Слід вказати, що за останні роки все частіше хворіють і молодші жінки. Важливим є виявлення так званих передракових захворювань і вчасте їх лікування. По підсумках попередніх акцій ми частіше виявляємо онкопатологію у ранній стадії, при якій можливе повне вилікування пацієнток.
 

 
В онкоцентрі відбувся семінар з онкоурології PDF Друк

Львів, 20 вересня 2013 р. В рамках Днів профілактики та раннього виявлення онкозахворювань сечостатевої сфери в чоловіків в Львівському онкоцентрі відбувся науково-практичний семінар з онкоурології на тему "Хіміотерапія раку сечового міхура". Активну участь в семінарі прийняли урологи, онкологи, хіміотерапевти, онкохірурги. Доповідач - завідувач хіміотерапевтичного відділення д-р Я. Шпарик. В доповіді звернено увагу на роль шкідливих звичок, канцерогенів у виникненні захворювання. Акцентовано на важливості ранньої діагностики, що забезпечує можливість лікування з тривалим безрецидивним життям хворих. В обговоренні прийняли активну участь завідувач урологічного відділу д-р Ю.Дійчук, заст. гол. лікаря ЛДОРЛДЦ О.Тріль та заст. гол. лікаря з хірургічної роботи Дуда О.Р.

alt /*
 
Майстер-клас з урології 2013. PDF Друк

Адміністрація ЛДОРЛДЦ доводить до відома інформацію про те, що 23 травня 2013 року у Львівському онкоцентрі відбувся Майстер-клас з урології з відеотрансляцією on-line між операційним залом та конференц-залом для понад 40 урологів Західного регіону України (Львівської, Рівненської, Тернопільської, Чернівецької та Івано-Франківської областей). Операції транслювались за допомогою телекомунікаційного обладнання, встановленого в рамках проекту eHealth фонду Ріната Ахметова «Розвиток України», з операційного залу в конференц-зал. 

Демонструвалися хід операцій в on-line режимі та з коментарями оперуючого хірурга - зав відділенням урології ЛДОРЛДЦ - Дійчука Юрія Петровича:

 - радикальна простатектомія при раку простати (відкрита операція),

 - лапароскопічна розширена нефректомія з лімфаденектомією при раку нирки .

Відкрив конференцію Головний онколог ДОЗ ЛОДА, головний лікар ЛДОРЛДЦ – Ковальчук Ігор Васильович, заслужений лікар України.

Провідний оперуючий хірург Дійчук Юрій Петрович  провів доповідь про розвиток оперативних підходів до раку простати, а також розповів методику операції, покази та підходи до лікування хворих з раком простати та раком нирки.
 

Дані обстежень підготованих до операції хворих представляли лікуючі лікарі, дані радіологічних обстежень, особливості методик КТ-скенувань при урологічних злоякісних новоутвореннях доповідав лікар КТ-кабінету Милян Юрій Петрович.
  

В ході операції лікарі мали можливість спілкуватися з оперуючими хірургами, задавати запитання та уточнювати коментарі. 

 
 
Всеукраїнський тиждень "Дні діагностики раку шкіри та меланоми" 13-19.05.2013р. PDF Друк


З 13 по 19 травня всі без вийнятку громадяни України матимуть можливість безкоштовно обстежитись на наявність меланоми та немеланомних пухлин шкіри.
Патологія шкіри, яку прицільно виявлятимуть онкологи: 

Пігментні невуси (епідермальний, складний, внутрішньодермальний,

вроджений, Кларка, поворотний, блакитний)

Невус Шпіца/Ріда

Себорейна кератома

дерматофіброма

Базальноклітинний рак шкіри

Плоскоклітинний рак шкіри (включаючи інтраепідермальну карценому та хворобі Боуена)

Гемангіома чи ангіокератома

Актинічний кератоз

Меланома

Інше


  Містика й «страхи» в онкології - про меланому та пігментні утвори шкіри  (Підготовлено з участю Тріля О.В. - заступника головного лікаря.)

а також розроблений План Днів раку шкіри у Львівській області:
www.cancer.lviv.ua/images/stories/Примірний План Дні раку шкіри у Львівській області .doc

 
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 Наступна > Кінець >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL