Інтим та секс при раку ?
Сексуальні розлади у онкохворих після лікування раку.
Діагноз злоякісного новоутворення часто викликає розлам звичайного розміреного ритму життя у хворих. Страх та депресія нерідко супроводжує хворого вже в процесі обстеження та на протязі усього складного шляху лікування.
Навіть радикальне лікування, що призводить до одужання від раку не є гарантією повного відновлення здоров'я.
При діагнозі рак та на протязі лікування його лікарі мало дбають про статеву сферу хворих, а пацієнти намагаються навіть не згадувати про сексуальні потреби.Однак природні ритми та гормональний фон не дозволяє просто зігнорувати себе. Сексульність є природньою рисою людини та потребую до себе коректного ставлення.

 
alt
  Діагноз "рак" не є вироком для статевих потреб, а увага партнера є вкрай необхідною для хворої людини, котра б не відчувала раптової втрати статевого інтересу до себе. Відвертання партнера спричиняє ще одну моральну кризу та є чи не більшою депресивною катастрофою для хворої особи.
Увага та ласка в інтимній сфері дуже необхідні для людини в тривозі та страху втрати здоров'я й сім'ї.
Сучасні дослідження лікарів у сфері сексу та його впливу на емоційний та фізичний стан жінки відкривають цікаві результати:"Секс дозволяє усунути безсоння, всілякі болі, уповільнити процеси старіння і просто поліпшити настрій. Справа в тому, що під час статевого акту в людському організмі відбувається виділення гормону ендорфіну. Цей гормон сприятливо впливає на настрій людини і в цілому на його сприйняття світу. Тому, якщо жінка частіше стала перебувати в поганому настрої швидше за все, їй не вистачає сексу."

Іноді наслідки протипухлинного лікування спричиняють фізичний дискомфорт при статевому акті.

alt
 
Так, гінекологічні операції можуть деформувати статеві органи (вкорочення піхви, стриктури вагіни й вульви), або порушувати інервацію промежини чи статевих органів, що спричиняє порушення ерекції в чоловіків, дискомфорт та вагінальні болі в жінок та інші відчуття. Променева терапія в тазу може викликати запалення шкіри, слизової прямої кишки та сечового міхура. Тим не менше, навіть при таких наслідках протипухлинного лікування статевим партнерам можливо взяти це до уваги, пристосуватися до зміни статевих позицій та виробити інтимні стосунки, що будуть задовільняти обидвох люблячих осіб і збережуть психологічну атмосферу та врятують сім'ю.