Виїзна конференція з участю фахівців-онкологів Львівського онкоцентру PDF Друк
25.04.12 о 14.30 у Миколаївській ЦРЛ відбулася виїзна конференція з участю фахівців-онкологів Львівського онкоцентру на тему

«Можливості вчасної діагностики раку шлунку. Передракові зміни. Скринінгові методики та рання діагностика.»


В конференції обговорювалися питання запровадження скринінгу для патології шлунково-кишкового тракту та покращення ендоскопічного і рентгеноскопічного виявлення раку шлунку.

Обговорена тематика:
1.     Причини раку шлунку та передуючі стани. Скринінгові методи в сучасній доклінічній діагностиці раку шлунку. У виступі розкрито фактоори ризику раку шлунка та головний етіологічний чинник - Helicobacter pylori. Наведено загальноприйняту схему потрійної ерадикації гелікобактеру згідно Маастрихського консенсусу 2005 року та доступний в Україні комплексний препарат Пілобакт-Нео, що цілком відповідає складу та дозуванням цих рекомендацій.

2.     Покращення діагностики раку шлунку та алгоритми лікування. Доповідь завідувача відділенням абдомінальної хірургії, в котрому проходить лікування основна частина (до 70%) виявлених в області хворих на рак шлунка. Вказувалося на важливість застосування двох класичних методів діагностики - рентгеноскопії шлунка з барієм та ендоскопії з ОБОВ'ЯЗКОВОЮ БІОПСІЄЮ.

Наводилися рекомендації з діагностики раку підшлункової залози - ВПЕРШЕ ВИЯВЛЕНИЙ ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ повинен насторожувати на можливості бути першим проявом раку підшлункової залози. Просто необхідно виконати таким хворим УЗД черевної порожнини. 


3.     Принципи  спеціалізованого лікування раку шлунку в умовах сучасної діагностики в ІІ-ІІІ стадії. Застосування в умовах ЛДОРЛДЦ такого складного методу як інтраопераційна хіміотерапія з гіпертермією дає шанс на покращення виживання хворих з раком ІІІ стадії раку шлунка і робить неоціненною перевагою саме лікування в спеціалізованому онкологічному закладі.

4.     Симптоматична допомога онкологічним хворим. Сучасні принципи аналгезії та профілактики тромбозів у онкохворих. Друга за частотою причина смерті онкохворих - тромбози та емболія легеневої артерії, тому принципово важливо продовжувати тромбопрофілактику онкохворим після складного лікування в онкологічному стаціонарі. Для онкохворих найбільшу доказову базу на сьогодні має препарат Клексан (еноксапарин).

Викладено рекомендації ВООЗ  та NCCN щодо ступінчастої схеми анальгезії в онкології, коли на 1 етапі при легких болях застосовують нестероїдні протизапальні препарати (кетанов, диклофенак, німесулід, анальгін), на 2 - при середньої сили болях - "малі опіати" (налбуфін, трамадол), на 3 етапі - при сильних болях - класичні опіати (промедол, омнопон, морфін, бупренорфін, фентанілові пластирі), на 4 етапі - при неефективності консервативної терапії - регіонарні методи анальгезії (епідуральні катетеризації, регіонарні блокади та ін.).