12 квітня, у Львові з візитом перебувала віце-прем’єр міністр України - міністр охорони здоров’я PDF Друк
12 квітня, у Львові з візитом перебувала віце-прем’єр міністр України - міністр охорони здоров’я Раїса Василівна Богатирьова.

 

Зустріч віце-прем’єра – міністра охорони здоров’я Р.Богатирьової з медичною громадськістю Львівщини, представниками ЛНМУ ім. Д.Галицького відбулась у Львівському державному онкологічному регіональному лікувально-діагностичному центрі.

Фото-звіт на сайті ГУОЗ ЛОДА http://guoz.lviv.ua/ukr/news/lvivnews/1733.html
У президії зустрічі були міністр охорони здоров’я Р.Богатирьова, заступник голови Львівської ОДА – керівник апарату облдержадміністрації І.Груник, в.о. начальника ГУОЗ ЛОДА О.Середа, ректор ЛНМУ ім. Д.Галицького, академік Б.Зіменковський, Герой України, генеральний директор міжнародної клініки відновного лікування здоров’я В.Козявкін.
 
  alt

 У вступному слові в.о. начальника Головного управління охорони здоров’я Львівської ОДА  О.Середа ознайомив присутніх із станом галузі, головними напрямками розвитку, існуючими проблемами.
 
alt

Виступили голова профспілки медичних працівників Львівщини О.Білий про доцільність широкого вивчення перших результатів реформування пілотних регіонів з усіма неоднозначними їх результатами та голова медичної комісії Львівської обласної ради Богдан Чечотка, який доповів про стан обласних програм та фінансові можливості їх забезпечення – неможливість покрити витрати на такі дорого вартісні програм як «Боротьба з онкологічними захворюваннями», «Штучна нирка» та ін. робить актуальним прохання розробити ряд Державних програм з охорони здоров’я за державні кошти.
 
alt

Пропозиція із залу про впровадження комплексних заходів з підтримки здорового способу життя та національної стратегії націленої на профілактичну охорону здоров’я, онкопревенцію знайшли підтримку в міністра та бажання очолити їх і «власним прикладом», і розробленими стратегіями.
Міністр охорони здоров’я ретельно зафіксувала і гострі проблеми реформ медичної освіти з виступу ректора ЛНМУ, академіка Б.С.Зіменковського.
 
alt

З уст міністра тривожною проблемою у вищій освіті відкрито називають комерційні підходи та неофіційні фінансові відносини між студентами та викладачами, що зводить нанівець авторитет українського вищого медичного диплому.
Виважений аргументований спіч Раїси Василівни торкався системної оцінки як ситуації пацієнта в сучасній нереформованій охороні здоров’я (проблема зростаючої вартості медикаментів при автономній мережі аптечної галузі, що вийшла з-під управління МОЗ, проблема якості медичної допомоги та розрізненості й фінансового незабезпечення стандартів надання допомоги, проблема відсутності етапності лікування, комплексної відповідальності за долю пацієнта та диспансерного контролю за дотриманням призначень – на прикладі кардіо-судинної допомоги). Твереза оцінка ресурсів медичної галузі відкрила глибину розуміння скрутної ситуації, коли «витрати на медицину з року в рік зростають, але хронічно не вистачає грошей».

Дефіцит коштів на розвиток медичної галузі, незадоволеність медиків надзвичайно низьким рівнем оплати праці та розпалювання в суспільстві думки про корупційність у медицині викликає необхідність швидко розв’язати проблему запровадження страхової медицини, дати можливість ліцензувати і запровадити право на приватну практику та відкриту можливість надавати приватні консультативно-лікувальні послуги за чітко визначені й відкрито задекларовані гонорари.

Гостру критику від віце-прем’єр міністра одержали резонансні для Львівщини випадки «підстави» лікарів силовими структурами грошовими гонорарами «за 300 гривень»з метою «викриття корупціонерів у білих халатах».
Відверта розмова про вартість медичних послуг, їх дублювання на різних рівнях медичної допомоги, дерегуляція управління медичної галузі в результаті запровадження місцевого самоврядування завершилася чітким баченням та оголошеними заходами, що розроблені та будуть проголошені на травневій нараді з курсом на централізацію управління в охороні здоров’я у вертикаль уряд – МОЗ – управління охорони здоров’я – головні лікарі лікувальних установ.

Проголошена стратегія на впровадження першого кроку в страхуванні пацієнта, а саме на медикаментозне лікування, що буде впроваджено після створення реєстру лікарських засобів, зниженні цін на ліки та контроль за ними, відновленні державних та комунальних аптек, стандартизації протоколів медикаментозної допомоги на кожному рівні охорони здоров’я.

Своє особисте завдання міністр охорони здоров’я бачить у виведенні медиків з тіні звинувачень та псевдокорупційного іміджу, відкритті активного діалогу керівних органів держави (у тому числі всіх підрозділів МОЗ) з медичною громадою та професійними товариствами на місцях, щоб голос був почутим та звучав авторитетно для фінансових мужів держави. Міністр готова вести непрості критичні діалоги, головне: «Подолати збайдужіння серед медиків».

Раїса Василівна закликала медичну громаду Львівщини, яку оцінила як «професійну, виважену та трохи … мовчазну», стати активним членами її команди, оскільки команду вбачає не лише в МОЗ, а й в усіх регіонах країни. Візит на Львівщину став чи не першим візитом віце-прем’єр міністра, міністра охорони здоров’я в регіони України і як пояснила Раїса Богатирьова стартом того, щоб «вже з якогось кордону України відверто говорити про законсервовані проблеми охорони здоров’я». Слід внести ремарку, що напрям був вибраний із заходу.
Гостинні Львівські жінки-медики в особі Ірини Володимирівни Микичак, заступника начальнику ГУОЗ ЛОДА, сердечно піднесли Великодній кошик щойно випечених у чистий четвер пасок і побажали Божого благословення починанням міністра та особистого здоров’я та щастя в її родині.
 
alt

Онкологи Львівщини в особі Ігоря Васильовича Ковальчука, головного лікаря ЛДОРЛДЦ, головного онколога ГУОЗ ЛОДА та голови Асоціації головних лікарів Львівської області, привітали Раїсу Василівну пам’ятними виданнями, зокрема цінним зібранням особистих перемог над раком «Рак: переможці та жертви» за авторством Я.Шпарика.


Підготував, Орест Тріль, заступник головного лікаря Львівського онкоцентру з організаційно-методичної роботи.