Всесвітній День нирки PDF Друк
Всесвітній День нирки відмічається 8 березня щороку з 2006 року з ініціативи Міжнародного товариства нефрологів. Хронічні захворювання нирок – стани з пошкодженням та порушенням функціональної діяльності нирок. Крім хронічних запальних захворювань (хронічні пієлонефрити, гломерулонефрити) ниркову патологію викликають захворювання сполучної тканини (системний червоний вовчак), цукровий діабет, артеріальна гіпертензія, ожиріння та ін.
 
alt


Міжнародне товариство нефрологів пропонує дотримуватися 8 «золотих» правил, які допомагають знизити ризик розвитку захворювань нирок:

1. Ведіть активний спосіб життя. Регулярне фізичне навантаження допомагає знизити ризик розвитку захворювань нирок.

2. Контролюйте рівень цукру в крові. Приблизно у половини людей, які страждають на цукровий діабет, розвивається ХХН, тому таким пацієнтам слід регулярно, не рідше одного разу на рік, проходити обстеження нирок.

3. Контролюйте артеріальний тиск. Гіпертензія є найбільш частою причиною ураження нирок.

4. Контролюйте масу тіла. Постарайтеся знизити кількість уживаної солі, до 5-6 грам на день (близько чайної ложки).

5. Пийте не менш 1-1,5 літра води в день. Не замінюйте воду соками або солодкими газованими напоями. Вживання достатньої кількості води знижує ризик утворення каменів у нирках.

6. Не паліть. Нікотин знижує кровотік в нирках, що веде до зниження їх функції. Крім цього, куріння значно підвищує ризик розвитку раку нирки.

7. Не приймайте лікарські препарати без призначення лікаря. Багато з них мають нефротоксичну побічною дією.
8. Регулярно проходите обстеження нирок, якщо у вас є один або більше факторів ризику, таких як:
- цукровий діабет,
- артеріальна гіпертензія,
- надмірна вага.

alt

У традиційній індійській (Аюрведа) та китайській медицині нирки - це дуже важливий орган, як вважають, для вашого рівня енергії, вашої сексуальної активності та вашої тривалості життя.
Його функції включають в себе щоденну фільтрацію ваших тілесних рідин відходів, що утворилися від багатьох процесів в організмі, регуляція рівня вашого мінерального балансу та підтримка рівня рН тіла. Нирки повинні очищатися і тонізуватися щоденно.
Симптоми, які можуть бути результатом поганої роботи нирок включають в себе:

1. Низький рівень енергії, легку втомлюваність.

2. Набряки і високий кров'яний тиск від надлишку води в крові.

3. Камені в нирках і біль, печіння ніг викликані високим рівнем кислоти і від зневоднення.

4. Біль в попереку.

5. Озноб.

6. Облисіння.

7. Проблеми з вухами.

8. Нерішучість і неясність, розсіяні думки.

9. Надмірний страх
Щоденний догляд за нирками.
Зима і осінь - це складні часи для нирок. Щоб зберегти їх функції, необхідно споживати дружні до нирок продукти, як готовані овочі і зернові. Пийте трав'яні чаї з травами, як медвежі  вушка.


Дружні до нирки звички включають в себе:

• Підтримка тіла в теплі, особливо в нижніх частинах тіла.

• Достатній відпочинок

• Зведення до мінімуму споживання червоного м'яса, надлишок солі і рафінованих вуглеводів, як цукор, борошно та картопля.


Для детоксикації і тонізування нирки, які знаходяться в стресі:

1. Ниркові формули від традиційної китайської медицини, аюрведичні рецепти, натуропатичні трави.
3. Сприяти детоксикації нирки, масажуючи їх точки
4. Відпочинок.
5. Тримати тіло в теплі.

Древні знання аюрведичної медицини передавалися з уст в уста, тому оцінити древність знань можна лише приблизно, і врешті були записані у вигляді сакральних текстів, Вед, на древньоіндійській мові – санскриті.

alt

Саме в індійській системі медичних знань систематизовано та глибоко описана система енергетичних каналів, які стали всесвітньо відомі з китайських атласів акупунктури.

alt

Схематичний спіральний хід двох рівноважних енергій та третьої соматичної енергії. Зверніть увагу на енергетичні центри в області обох нирок.

1. Видимі канали діляться на кровоносні судини, нерви, лімфатичні канали і т.д.
2. Тонкі канали, непомітні канали тонкої енергії. Це тонкі канали двох видів:
1. Канали проведення прани (життєвої сили)

2. Канали для проведення Манасу Шакті (психічні сили).
В системі йоги існує три основних канали.
Іда проходить по симпатичним нервам. Вважається, що ця енергія відповідальна за інтуїцію та художнє сприйняття (робота правої півкулі).

Пінгала проходить по парасимпатичним нервам. Енергія відповідальна за математичний склад розуму (ліва півкуля).

Сушумна циркулює в центрі хребта.
alt
Зверніть увагу на енергетичні центри в області нирок

Сушумна може посилити сексуальне задоволення, але найголовніше в тому, що вона може принести визволення Кундаліні (священної статевої енергії, що також відповідальна за духовне просвітлення). Вона піднімається по Сушумна, коли прокидається з величезною силою. Пробуджена Кундаліні є не що інше як вибух накопиченої прани. Кундаліні може бути передвісником різних станів свідомості і емоційних потрясінь, все залежить про каналу, в якому вона протікає. Кундаліні може або зробити вас божевільним, або «надавати повну свободу від розуму, який є коренем божевілля». Деякі особливості стану і почуття просвітлення відомі в Індії надзвичайно давно, людей що досягали такого стану називають самадхі, в дзен-буддизмі саторі.

alt
 Древня схема енергетичних центрів (чакр) та символічне зображення енергії Кундаліні.Сечовий (третій) енергетичний меридіан проходить з обох боків від хребта на 1 см в напрямку сідниць. Цікаво, що цей меридіан та зони впливу на нього перекликаються з відомими зонами Захарова-Геда.

alt

У китайців нирка – «Міністр енергетики», найважливіший резервуар ессенціальної (невідтворюваної) енергії, яка дається людині в пренатальному розвитку (в утробі матері), тому нирку ще називають «коренем життя». Можливо така роль віддана ниркам через те, що китайці не відділяли від нирки їх сусідв – наднирників з потужною ендокринною функцією, тому нирка в китайському розумінні відповідає не лише за обмін речовин, виділення, але й за імунітет та сексуальність і потенцію. З точки зору сучасних відомостей про ембріогенез надзвичайно вражає китайська обізнаність щодо спільного походження нирок, надниркників та яєчок у чоловіків та ячників у жінок. Дійсно, спільна Мюллерова протока диференціюється у вказані органи в онтогенезі. За китайськими відомостями яєчка та яєчники вважаються «зовнішніми нирками», тому з ними чітко пов’язують статеву силу та репродуктивні функції.
Тривалий стрес в китайській медицині виснажує нирку (мабуть ознаки наднирникової недостатності), що знижує життєвий тонус, спричиняє імунодефіцит та імпотенцію.

Нирки контролюють ріст і розвиток кісток, живлять кістковий мозок, який є джерелом в організмі червоних і білих клітин крові. Слабкі енергії нирок, отже, основною причиною анемії та імунодефіциту. (На сьогодні відкритий еритропоетин, що продукується ниркою). З китайської точки зору відмічають єдність спинного мозку і кісткового мозку як форми мозку і, отже, погана пам'ять, нездатність ясно мислити та біль у спині - всі розглядаються як показники порушення функції нирок і недостатності енергії нирок.

Нирки є місцем мужності і сили волі, і тому будь-яке порушення в енергії нирок викликає почуття страху і параної. Сильний страх може викликати мимовільне сечовипускання, феномен також відомий західній медицині.


alt
Рівноважні сили в природі Інь-Ян.

Теорія інь-ян є концептуальною основою для спостереження та аналізу матеріального світу в стародавньому Китаї. Теорія пронизує всі аспекти традиційної китайської медицини. Вона служить для пояснення органічної структури, фізіологічних функцій і патологічних змін в організмі людини, і на додаток є керівництвом до клінічної діагностики, лікування та профілактики. Теорія інь і Ян використовується на Сході вже біля 5 тис років для пояснення органічної структури людського тіла: фізична форма відноситься до інь, в той час як діяльність або функції відносяться до ян. Фізична форма є матеріальною основою для функції, а функція є рушійною силою для фізичної форми. Вони взаємно доповнюють один одного. Традиційна китайська медицина розглядає нирки як центри інь тіла і ян. Іншими словами, нирки зберігають початкову інь і ян, які є місцем, де живильні речовини зберігаються і діють фізіологічні функції.

Ян нирок, також званий первісним Ян або істинним вогнем, є основою для Ян енергії Ци всього тіла, він зігріває і сприяє функції органів і тканин.

Ниркова інь забезпечує енергію для фізіологічних функцій нирок у той час як Ян сприяє зберіганню ниркової інь. Цей взаємозв’язок структури та функції нирки цілком обґрунтований фізіологією: нормальна мікроструктура нефрону забезпечує нормальну фільтрацію та реабсорбцію, а нормальна циркуляція крові в нирках – забезпечує їх цілісність (тромбози клубочків та депозити в капсулу Боуена призводять до облітерації ниркових клубочків та зморщення нирки).

Прояви дефіциту Інь нирок (структурні пошкодження) включають: біль і слабкість поперекової області і колінах, запаморочення, дзвін у вухах, порушення слуху, сухість у роті та горлі, відчуття жару в долонях, підошвах і грудях, спонтанна пітливість, запори. Пульс слабкий, тонкий і швидкий, язик червоний і покриті тонким шаром нальоту. Ниркової інь дефіцит завжди справляє ознаки спорожнення внутрішнього тепла.

Прояви дефіциту ян нирок (порушення функції) включають: біль або відчуття холоду в колінах і поперекової області, відраза до холоду, холодні кінцівки, духовна втома, утруднене сечовипускання, нетримання сечі, зниження лібідо, імпотенція або у важких випадках, жіноче безпліддя, загальні набряки. Пульс тонкий, язик великий, вологий і покритий білим нальотом. Нирковий ян дефіцит завжди справляє ознаки зменшення внутрішнього холоду.
За часів династії Мін (1368-1644), відомий лікар, Zhang Jiebin (1563-1640) висловив знамениту ідею, що «тіло схильне до дефіциту, а не надлишку.  Час від часу еобхідно зігріти і тонізувати інь і ян нирок, а також обережно користуватися прохолодною і сильнодіючими лікарськими засобами. Тому нирка, яка є коренем всіх органів, можуть бути об'єднані ". Він також стверджував, що "коли тонізується Інь, Ян  має бути захищена, а не пригнічена, і навпаки".

Прояв недостатності нирокової ян проявляється внутрішнім холодом, тому звичайно проявляє симптоми застуди, наприклад, холоду і болю в поперековій області, холодними кінцівками, частим сечовипусканням, рясної кількістю прозорої сечі, нетриманням сечі, нетриманням сімені, абортами та викиднями.


Порей з волоськими горіхами - рецепт хороший для енергії нирок.
alt

Щоб зміцнити свою нирку енергії, застосовують наступні продукти.
Зігнутої форми продукти - чорні боби і квасоля. Насправді більшість бобів буде працювати, тому що боби зігнутої форми нагадують форму нирок і вони є насінням з потенціалом для нового життя. Такі продукти вже давно вважаються особливо живлять нирки.
Фіолетовий і чорний колір продуктів: чорниця, ожина, шовковиця, фіолетовий виноград. Колір фіолетовий і чорний відповідають Водній стихії нирок. Морепродукти: устриці, мідії, креветки, морський огірок та водорості підтримують водну стихію.
Насіння та горіхи: волоські горіхи, горіхи кеш'ю, соняшнику і чорний кунжут. Насіння та горіхи асоціюються з народжуваністю і ростом, який регулюється енергією нирок.
Продукти тваринного походження: баранина, свинина та перепелині яйця. Майте на увазі, їсти нирки краще, ніж м'ясо, щоб підвищити енергію нирок.
Бульйони з кісткового мозку і супи живлять мозок, який регулюється нирками. Ці продукти особливо корисні для людей, які бажають, щоб запобігти і лікувати остеопороз.
Овочі та фрукти, такі як цибуля-порей, цибуля, китайський ямс.