Рак шийки матки може розвинутись через ранній початок статевого життя PDF Друк
Галінфо    http://galinfo.com.ua/news/96237.html

На захворювання раку шийки матки впливає кілька факторів. Серед них вірус папіломи та ранній початок статевого життя у дівчат, – повідомила сьогодні, 10 жовтня, на прес-конференції головний позаштатний спеціаліст головного управління охорони здоров’я Львівської ОДА Світлана Струк.

«Ранній початок статевого життя, коли ще не сформовані репродуктивна система та системи її захисту, може стати одним із факторів розвитку цього онкозахворювання. Рак шийки матки розвивається протягом 12-13 років, от і виявляємо цю патологію в основному у молодих, 25–35-річних жінок»., – додала головний позаштатний спеціаліст ГУОЗ Львівської ОДА з репродуктивного здоров’я та планування сім’ї Зеновія Івасівка.

Головний позаштатний спеціаліст ГУОЗ Львівської ОДА Борис Лемішко закликає львів’янок систематично обстежуватись у гінекологів. «Лікування раку шийки матки є в 35 разів дорожчим за профілактику. Серед всіх чинників проявів раку шийки матки та молочної залози дві треті є керованими. Вони залежать від відповідальності людини за своє здоров’я», – наголосив він.

За словами Бориса Лемішко, мігруюче населення Львова також не має ніяких перешкод для обстеження. Третина пацієнтів, які проходили обстеження у акційні дні минулих років, – не мають львівської прописки.
(Нагадаємо, з 10 до 21 жовтня у всіх поліклінічних відділеннях Львова триватиме «Акція з профілактики та раннього виявлення захворювань шийки матки та молочної залози». Захід приурочений до Міжнародних днів боротьби із раком).

Щороку у Львівській області виявляють близько 250 випадків захворювань на рак шийки матки. «У Львові працює єдине в Україні відділення раку шийки матки, можливо тому процент захворюваності та смертності через це захворювання є меншим ніж в цілому по Україні», – додала Світлана Струк.
                                
Звіт про проведення Акції « Дні  профілактики та раннього виявлення патології шийки матки і грудної залози у жінок » у Львівській області в 2011р.

На виконання наказу Головного управління охорони здоров’я «Про проведення «Днів профілактики патології  шийки матки» у Львівській області було проведено четвертий рік поспіль Акцію «Дні профілактики патології шийки матки та грудної залози » з 10 по 24 жовтня 2010 року.

     Для проведення Акції у міських та районних закладах охорони здоров’я видані  накази по проведенню Акції на місцях. На виконання цих наказів у всіх містах і районах області:

проведені розширені медичні ради, засідання трудових колективів, наради керівників всіх ланок акушерсько-гінекологічної служби;

підготовлені і надруковані статті про рак шийки матки та рак грудної залози у всіх районних газетах;

розповсюджені «Запрошення» для участі жінок в Акції;

поновлена наочна агітація у вигляді буклетів та санбюлетенів, розповсюджено плакати про рак грудної залози;

проведені телепередачі про хід Акції на 12 каналі телебачення;

в ході Акції куратори-онкогінекологи щоденно виїжджали в райони області для надання організаційно-консультативної допомоги;

згідно графіків проведені виїзди акушер-гінекологів на ФАПи. Під час Акції було оглянуто з приводу ранньої діагностики раку шийки матки 50377 жінок (у 2010 році 39112  жінок). Із них віком до 18 років 5%; віком 18-49 років 70%; віком понад 50 років 25% жінок.
alt

Серед оглянутих виявлено цитологічно 1493 випадків патології, що становить 2,7% від всіх оглянутих. Цитологічно рак виявлено у 25 жінок, підозра на рак – 37 жінок , важких дисплазій – 73 жінки, легких дисплазій – 193 жінок. Неінформативні мазки становлять по районах -1,1% (у 2010 році – 1,1%); по місту 0%. Взято на диспансерний облік 4567 жінок з цитологічною та  візуально виявленою патологією шийки матки.

З приводу профілактики раку грудної залози оглянуто 50377 жінок, виявлено патологічних станів 2156, проведено 267 мамографій. Цитологічно виявлено 24 раків грудної залози . На диспансерний облік взято 1465  жінок з патологією грудної залози.

Всі жінки з виявленою патологією шийки матки та грудної залози передані під особливе спостереження районним онкологам, в плановому порядку проходять дообстеження і відповідне лікування.
   
Головний позаштатний онкогінеколог ГУОЗ ЛОДА                                        С.Струк