До Дня меланоми (20.05.11) та Дня боротьби з тютюнопалінням (31.05.11) PDF Друк

Адміністрація ЛДОРЛДЦ просить взяти активну участь у проведенні санітарно-освітньої роботи з питань профілактики злоякісних новоутворень, спричинених зовнішніми факторами – сонячною інсоляцією та курінням.

 

На сьогодні найвища захворюваність серед злоякісних новоутворень реєструється як у Львівській області, так і в Україні саме на рак шкіри та рак легенів.

З сонячним опроміненням пов’язують рак шкіри та меланому шкіри.

З тютюнопалінням зв’язують рак легенів, рак гортані та порожнини рота.

Злоякісні новоутворення шкіри в 90% спричинені надмірним впливом ультрафіолетового компоненту сонячного опромінення, а рак легенів на 90-95% - тютюнопалінням.

Статистична довідка:

Щороку в Україні реєструються біля 153 тис первинних випадків злоякісних новоутворень, з яких на ЗН шкіри припадає 18,3 тис, на рак легенів 16,5 тис, меланому 2,6 тис, рак гортані – 2,3тис. і ротової порожнини – 2,3 тис.

Щорічно помирають в Україні від раку – 82 тис людей, причому від раку легенів – понад 13 тис, гортані – 1,5 тис, ротової порожнини – 1,6 тис, меланоми – 1,1 тис, раку шкіри – 560 людей.

Таким чином, тютюнопаління забирає найбільше життів у вигляді жертв раку, пов’язаного з тютюном. Зловживання сонячним опроміненням спричиняє хоч і менші рівні смертності від раку шкіри, однак одну з найбільш агресивних пухлин – меланому, яка частіше уражає осіб відносно молодого віку і спричиняє їх смерть у вимірі – понад 1 тис щороку.

 

Пухлини шкіри, порожнини рота та гортані належать до візуальних локалізацій раку і повинні діагностуватися на ранніх стадіях завдяки освіченості населення та компетентності лікарів первинної та вторинної ланки медичної допомоги.

Раннє звертання хворих у спеціалізовані онкологічні заклади Львівської області (поліклініка і стаціонар ЛДОРЛДЦ, Самбірське, Дрогобицьке та Червоноградське онкологічні відділення) забезпечить належне надання фахової допомоги онкохворим і тривале виживання й вилікування в багатьох випадках.

 

Просимо Вас прийняти активну участь у освітній кампанії серед населення щодо розумного загару напередодні курортної кампанії та земельних робіт на присадибних ділянках, а також щодо роз’яснення ризику тютюнопаління та боротьби з курінням у суспільних місцях.

 

Просимо провести Акції та семінари на протязі 2-ї половини травня і повідомити про проведені заходи на електронну адресу ЛДОРЛДЦ ().

Заплановані на травень міжрайонні конференції для онкологів (м. Дрогобич та м. Броди) будуть перенесені на 2-ге півріччя.

 

Щиро вдячні за Вашу активну громадську та медичну позицію.

Зичимо міцного здоров’я.

 

За доручення головного онколога ГУОЗ ЛОДА

Заступник з оргметодроботи ЛДОРЛДЦ                                    Орест Тріль