25 лютого на Личаківському кладовищі у Львові поховали трьох медиків- волонтерів PDF Друк

25 лютого на Личаківському кладовищі у Львові поховали трьох медиків-волонтерів, бійців медичної роти імені Пирогова – Василя Задорожного, Дмитра Лагунова і Тараса Кончевича. Тисячі львів’ян прощались з ними в Гарнізонному храмі Петра і Павла, опісля похоронна процесія вирушила пішою ходою до Личаківського кладовища, де відбувся чин похорону. Поховали Новітніх Героїв України на полі почесних поховань №76.

Девʼятого лютого 2015 р. троє медиків їхали на зустріч медичному екіпажу, з яким зник зв’язок. Василь Задорожний і Дмитро Лагунов їхали в медичному автомобілі, а Тарас Кончевич – у медичному БТРі. Однак дорога Артемівськ – Логвино була замінована. « Їх накрило вибуховою хвилею, вони наїхали на заміновану дорогу, підірвався джип, вони повилітали з джипа. Дмитро «Кащей» відразу отримав травму, несумісну із життям, Вася «Кавказ» – поранення обох ніг і травми грудної клітки. Тарас пішов їм на допомогу, але потрапив під обстріл», – розповів командир медичної роти імені Пирогова Ігор Ільків. Медики потрапили в кільце навколо Дебальцевого. Їхні тіла кілька разів намагались витягнути з-під обстрілу. І лише 21 лютого 2015 р. вдалось домовитись про обмін.

Найстарший загиблий – Василь Задорожний – як і двоє інших медиків, на фронт пішов добровольцем. Вистояв Майдан, до того як пішов в АТО, постійно допомагав військовим. Тарас Кончевич і в мирний час був лікарем. «Першу ротацію він був з вересня по жовтень, приїхав з пораненням, нікому нічого не сказав. Друга ротація – з 3 січня і по сьогодні», – розповів двоюрідний брат Тараса Ярослав Кончевич.

Дмитро Лагунов (позивний «Кащей») запам’ятався як цілеспрямований і сміливий медик. У нього також залишилась сім’я – дружина і двоє синів віком одного і десяти років.

Колектив Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру вирішив надавати постійну посильну матеріальну допомогу сімʼї героя Дмитра Лагунова. 11 березня 2015 р. дружині передано матеріальні кошти у розмірі 3 тисяч гривень.

Використано матеріали  zaxid.net