Дні профілактики онкологічних захворювань статевої сфери у чоловіків '2017
Головний уролог Департаменту охорони здоров’я ЛОДА Андрій Боржієвський і завідувач урологічного відділення Львівського онкоцентру Юрій Дійчук  провели прес-конференцію, присвячену обласній профілактичній акції «Дні профілактики онкологічних захворювань статевої сфери у чоловіків».

Головний уролог Департаменту ОЗ, професор ЛНМУ ім.Д.Галицького Андрій Боржієвський зазначив, що метою акції є нагадати чоловікам про таке захворювання, як рак простати. Адже щорічно захворюваність на онкологічні захворювання статевої сфери у чоловіків зростає як в Україні, так і у Львівській області.
«Минулого року під час акції в області було обстежено майже 10 тисяч пацієнтів, у 91 хворого виявили рак простати. А це свідчить про те, що проведення подібних акцій сприяє збільшенню кількості виявлення таких пацієнтів та дозволяє діагностувати захворювання на ранній стадії», — додав Андрій Боржієвський.
Завідувач онкоурологічним відділом Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Юрій Дійчук розповів, що рак простати на ранній стадії протікає безсимптомно, проте є легкодоступні методи діагностики для виявлення цього захворювання. Достатньо здати аналіз крові на простатоспецифічний антиген PSA.

«PSA – це специфічний білок, який виробляє передміхурова залоза у дорослих чоловіків. У нормі в крові міститься невелика кількість простатоспецифічного антигену PSA. При збільшенні, запаленні та інших захворюваннях простати рівень PSA в крові підвищується. Це так званий онкомаркер, що дозволяє виявити хворобу на ранній стадії», — зауважив Юрій Дійчук.

Цього року під час акції з 15 до 29 вересня чоловіки мають можливість пройти безкоштовний аналіз на визначення простатоспецифічного антигену PSA у Львівському державному онкологічному регіональному лікувально-діагностичному центрі (м. Львів, вул. Гашека, 2А).

 Окрім цього, кожен чоловік може пройти профілактичне обстеження в урологічних кабінетах за місцем проживання.