Світовий банк виділить Львівській області $10 млн. на боротьбу з онкозахворюваннями у жінок PDF Друк
12 вересня 2014 р.
Як інформує прес-служба Львівської ОДА, про це йшлося під час зустрічі т.в.о. голови Львівської ОДА Юрія Турянського з представниками Світового банку.

Учасники зустрічі обговорили реалізацію проекту «Онкопровенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій на Львівщині в умовах реформування системи охорони здоров’я».

Кошти на реалізацію проекту надійдуть з січня 2015 року, і за умови їх ефективного використання Світовий банк готовий надавати фінансову підтримку регіону в значно більших масштабах.

Згідно з проектом, гроші спрямують на боротьбу з раком грудної залози та раку шийки матки. Обладнання закуплять для трьох скринінгових центрів у Дрогобичі, Червонограді та  Самборі, а також обласного скринінгового центру на базі Львівського державного регіонального лікувально-діагностичного онкологічного центру.

Працівники цих установ пройдуть відповідне навчання.

Водночас в усіх лікувальних установ області на районному рівні введуть комп’ютеризований реєстр жіночого населення та забезпечать матеріалами для забору мазків цитологічного скринінгу захворювань шийки матки.

Для скринінгових центрів у Дрогобичі, Червонограді та Самборі закуплять скринінгові мамографи, кольпоскопи, апарати УЗД, та впроваджено електронний реєстр населення.

У Львівському державному регіональному лікувально-діагностичному онкологічному центрі  заплановано встановити діагностичне обладнання нового покоління (сучасний апарат МРТ, багатозрізовий апарат КТ, мамограф з можливістю 3-Д-томосинтезу, сцинтіграфічне обладнання SPECT-CT, УЗД-системи для діагностики мамографічно щільних випадків, цифрової діагностичної апаратури, впроваджено технологію рідинної цитології); лікувальне устаткування для операційних та для моніторингу пацієнтів (операційні столи, операційні лампи, моніторингові системи, наркозні апарати, відеолапароскопічне устаткування та інш.).